ALAN KAPATMANIN BAZI ÖZELLİKLERİ

Alan kapatma sistemlerimiz taşınabilir ve gezici özelliğe sahip olduğundan her kurulum ve söküm biraz tecrübe edindikten sonra 8-16 saat arasında sürmektedir. Depolaması veya bir vinç aracılığı ile taşınması çok pratiktir. Kullanılan malzeme DIN 14001 belgesine sahip olduğundan uluslararası alev yürümezlik özelliklerine sahiptir.

Şişme alan kapatma sistemleri sürekli çalışan motorların beslediği hava takviyesi ile çalışmakta ve bu tüketim aylık yaklaşık (………..) civarındadır. (İstanbul Elektrik kW/s fiyatları göz önüne alınarak hesaplanmıştır)

Kullanılan materyal koku ve oksit yapmayan ve aynı zamanda yenebilir nitelik REACH uyum belgesine sahiptir. Materyal UV ışınlarına karşı en ileri teknoloji ile Alman Mehler Haku tarafından üretilmektedir.

Yapıyı ayakta tutan hava olduğundan hiçbir aşamasında beton, ahşap, demir vb. hiçbir malzeme kullanılmaz, Çatı kısmımız sadece membran malzemeden meydana gelir, bu vesile ile çökme, yıkılma gibi hiçbir tehlike arz etmez.

Dünya ülkelerinde Şişme Alan Kapatma sistemleri, portatif yapılar arasında en çok tercih edilen yapılardır. Şişme alan kapatma sistemleri, dünyada da ülkemizde olduğu gibi yapı denetimine maruz kalmaz. Bu yapıların tanımı, dünya ülkelerinde de ülkemizde de alanı ve oyuncuları doğal şartlara karşı korumak ve zemin halısını daha uzun yıllar kullanmak için en ideal örtü ve kapatma sistemleridir.

Mevzuatımızda yer almamasından dolayı Yurt içi ve Yurt Dışı tüm müşterilerimizden aldığımız bilgiler doğrultusunda her hangi bir kurumdan izin almadıklarını görmekteyiz. Alınsa bile sadece yapıyı anlatarak şifahen izin alınarak yapılmıştır. Bu durum tüm müşterimiz olan kamu kurumlarında da bu şekildedir.

Çelik Konstrüksiyon yapılar ve hava taşıyıcılı yapılar arasındaki avantaj dezavantajları.

Çelik yapılar ilk üretim maliyeti yüksek ve yıllık bakımlar gerektiren yapılardır. Çelik yapılar her yıl demirleri bakım gerektirir ve yerli malı branda ile yapıldıklarından her 2-3 yılda bir brandası değişmelidir.
Hava taşıyıcılı yapılarda ise yıllık bakım gideri yoktur. Kullanılan ithal ve 10 garantili membranlar olduklarından hiçbir bakım gerektirmez, tek yapılması gereken personelimiz tarafından 2 yılda bir motor kayışının değiştirilmesi işlemidir.
Çelik yapılar her ne kadar sağlam gibi görünseler de ciddi rüzgârlı havalarda ciddi kazalara sebep olabilir ve tamiri neredeyse ilk uygulama maliyeti kadar tutarlara mal olur.
Hava taşıyıcılı yapılarda ise kaza yırtılma ve doğal afetlerde kendiniz bile tamir edebilirsiniz. Ürün sadece söner ve hiçbir kazaya sebebiyet vermez.
Çelik yapılar gerekenden yüksek yapıldığından aydınlatma sorun olmakta ve oyuncuların gözlerini almaktadır. Düzgün spor ortamı için yukarıda kesitler demir ve benzeri membranın dilimlerindeki renkler oyuncuyu psikolojik olarak etkilemektedir.
Hava taşıyıcılı yapılarda sadece beyaz membran kullanılır ve gün ışığını tam anlamıyla kullana bilinmesine olanak sağlar. Yukarıda görünen hiçbir ayrıntı bulunmadığından oyuncu için en uygun kapatma yöntemidir.
Çelik yapılarda içeriye üfleme yöntemli ısıtma sistemleri takılamayacağından ısıtma genelde yakıt maliyeti yüksek radyan sistemler ile yapılabilir. Hava taşıyıcılı yapılarda ise ısıtma klima, serpantin, sıcak ısı kaynakları ile yapılabilir

TOP