HAVUZ KAPATMA

Alan kapatma sistemlerimiz taşınabilir ve gezici özelliğe sahip olduğundan her kurulum ve söküm biraz tecrübe edindikten sonra 8-16 saat arasında sürmektedir. Depolaması veya bir vinç aracılığı ile taşınması çok pratiktir. Kullanılan malzeme DIN 14001 belgesine sahip olduğundan uluslararası alev yürümezlik özelliklerine sahiptir.

Şişme alan kapatma sistemleri sürekli çalışan motorların beslediği hava takviyesi ile çalışmakta ve bu tüketim aylık yaklaşık (………..) civarındadır. (İstanbul Elektrik kW/s fiyatları göz önüne alınarak hesaplanmıştır)

Kullanılan materyal koku ve oksit yapmayan ve aynı zamanda yenebilir nitelik REACH uyum belgesine sahiptir. Materyal UV ışınlarına karşı en ileri teknoloji ile Alman Mehler Haku tarafından üretilmektedir.

Yapıyı ayakta tutan hava olduğundan hiçbir aşamasında beton, ahşap, demir vb. hiçbir malzeme kullanılmaz, Çatı kısmımız sadece membran malzemeden meydana gelir, bu vesile ile çökme, yıkılma gibi hiçbir tehlike arz etmez.

Dünya ülkelerinde Şişme Alan Kapatma sistemleri, portatif yapılar arasında en çok tercih edilen yapılardır. Şişme alan kapatma sistemleri, dünyada da ülkemizde olduğu gibi yapı denetimine maruz kalmaz. Bu yapıların tanımı, dünya ülkelerinde de ülkemizde de alanı ve oyuncuları doğal şartlara karşı korumak ve zemin halısını daha uzun yıllar kullanmak için en ideal örtü ve kapatma sistemleridir.

Mevzuatımızda yer almamasından dolayı Yurt içi ve Yurt Dışı tüm müşterilerimizden aldığımız bilgiler doğrultusunda her hangi bir kurumdan izin almadıklarını görmekteyiz. Alınsa bile sadece yapıyı anlatarak şifahen izin alınarak yapılmıştır. Bu durum tüm müşterimiz olan kamu kurumlarında da bu şekildedir.

Çelik Konstrüksiyon yapılar ve hava taşıyıcılı yapılar arasındaki avantaj dezavantajları.

Çelik yapılar ilk üretim maliyeti yüksek ve yıllık bakımlar gerektiren yapılardır. Çelik yapılar her yıl demirleri bakım gerektirir ve yerli malı branda ile yapıldıklarından her 2-3 yılda bir brandası değişmelidir.
Hava taşıyıcılı yapılarda ise yıllık bakım gideri yoktur. Kullanılan ithal ve 10 garantili membranlar olduklarından hiçbir bakım gerektirmez, tek yapılması gereken personelimiz tarafından 2 yılda bir motor kayışının değiştirilmesi işlemidir.
Çelik yapılar her ne kadar sağlam gibi görünseler de ciddi rüzgârlı havalarda ciddi kazalara sebep olabilir ve tamiri neredeyse ilk uygulama maliyeti kadar tutarlara mal olur.
Hava taşıyıcılı yapılarda ise kaza yırtılma ve doğal afetlerde kendiniz bile tamir edebilirsiniz. Ürün sadece söner ve hiçbir kazaya sebebiyet vermez.
Çelik yapılar gerekenden yüksek yapıldığından aydınlatma sorun olmakta ve oyuncuların gözlerini almaktadır. Düzgün spor ortamı için yukarıda kesitler demir ve benzeri membranın dilimlerindeki renkler oyuncuyu psikolojik olarak etkilemektedir.
Hava taşıyıcılı yapılarda sadece beyaz membran kullanılır ve gün ışığını tam anlamıyla kullana bilinmesine olanak sağlar. Yukarıda görünen hiçbir ayrıntı bulunmadığından oyuncu için en uygun kapatma yöntemidir.
Çelik yapılarda içeriye üfleme yöntemli ısıtma sistemleri takılamayacağından ısıtma genelde yakıt maliyeti yüksek radyan sistemler ile yapılabilir. Hava taşıyıcılı yapılarda ise ısıtma klima, serpantin, sıcak ısı kaynakları ile yapılabilir

Şişme Balon Havuz Üzeri Kapatma

Ölçüler: Havuz kapatma balon yapı ile kötü hava şartlarında kortların kapalı salon olarak kullanılabilmesi işidir.

İşin tanımı Alan kapatma yapılacak yerde kar yükü ve yağmur yükünün dışarıda kalan alana rahat dökülebilmesi ve tahliyesi için kenarlarda en az 0 cm boşluk bırakılarak ve yere tij yöntemi ile ankre edilerek yapılacak aynı zamanda ankraja yapılacak ms pool izolasyon ile su ve toz izolasyonu sağlanacaktır.

Avantajları :

Ankrajlar hariç tamamiyle sökülebilmektedir, 4 kişi ile 3-7 saatte kolay kurulabilmesi, Uzun yıllar boyunca kullanılabilmesi, Tamir ve bakımının kolay olması

Kumaş Özellikleri

Kumaş Özellikleri

PVC / blockout

Finish

both sides lacquered, high gloss

Flame retardancy

DİN 75200, İSO 3795 / 100mm/min

Total weight

720/900 GR /M2

Tensile strength

4300 / 4000 N50 mm

Tear strength

500 / 500 N

Adhesion

20 N/cm

Cold resistance

-30 C

Cold resistance

-30 C

High Temperature

+ 70 C

Light fastness

/ 6

Material

PES

Yarn count

1100 dtex

Weave / Remarks

P 2/2 / complies with DİN 12941-2, material

Color

White 914

Fan Özellikleri

Fan Tipi

P-HN-Hİ-350

Nicodra

RDH-350-i

Motor / kWa

1,1 kwa Flowrate m3/h: 7000-9500

Suctio

700mm / 450mm

Discharge / *Casa

410mm / 410 mm / *1000 mm / 1000 mm / 1000 mm

Döner Kapı (Opsiyonel)

8 parçadan oluşan demonte bir kapı sistemi olmalıdır. Kapı kanatları komple plexiglass 6 mm ve boyası patlatma tekniği ile elektrostatik olarak boyalı olmalıdır. Kullanılan malzeme: 2mm * 30mm*30mm çelik olmalıdır. Kapılar: 6 mm şeffaf 1. Kalite plexiglass olmalıdır. Alt ve üst 2 metre çapında tablo 3 mm saç olmalıdır. Boya komple fırınlı yapılmalıdır.

Acil Çıkış Kapı (Opsiyonel)

Tehlike anında acil tahliye için kullanılan panik barlı kapıdır. Opsiyon eldir. İsteğe bağlı olarak yapıya ilave edilmektedir

Aydınlatma

Şişme alan kapatma sistemi içerisinde galvanizli cepli kolay toplanır ve estetik led veya projektör için asmalı ayak kullanılacaktır. Kullanılacak LED 150 watt'dır.

FİYAT TEKLİFİ AL

Havalı Yapı Teklif Formu

Cift cidarlı sistemlerde ısıtma & soğutma en iyi performansı sağlar.

TOP